Coaching personalny prowadzi:        Aneta Kaźmierczak

Kontakt:         +48 726 757 000,   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Coaching personalny

Coaching personalny to indywidualne i osobiste cykle sesji z coachem, który pomaga w osiągnięciu postawionych sobie celów, rozwiązywaniu istotnych problemów czy też w  podejmowaniu trudnych decyzji biznesowych, jak również decyzji związanych z życiem osobistym. Można powiedzieć, że coach to osoba, która jest pół kroku za nami (niczym …..... Anioł Stróż).

Coaching personalny jest procesem związanym z rozwojem osobistym i zawodowym człowieka, a także bezpośrednim spotkaniem dwojga ludzi: klienta i jego coacha, po to, by rozwiązywać problemy klienta lub osiągać postawione przez niego cele.

 

Kwestionariusz do mierzenia motywacji osiągnięć

Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania. Motywem nazwać zaś można przeżycie pobudzające człowieka do  działania lub powstrzymujące go, uniemożliwiające jego wykonanie.

Czy wiesz jak ważna jest motywacja w życiu każdego pracownika? To właśnie praca z pasją, pełna motywacji i wyobraźni przynosi najlepsze efekty, największą produktywność, a co za tym idzie - największe zyski finansowe, a także spełnienie zawodowe. A jaki Ty masz wskaźnik motywacji i jak możesz go zwiększyć jeszcze bardziej?

Kwestionariusz do mierzenia motywacji osiągnięć jest pomocny przy określaniu Twoich chęci i zaangażowania do aktualnej lub przyszłej pracy. Może podpowiedzieć Ci, jakie zachowanie jest złe i dlaczego, jakiego podejścia należy unikać i co zrobić, by optymalnie wykorzystać Twój potencjał i Twoje możliwości w pracy.

Zbiór pytań, na które będziesz musiał odpowiedzieć dotyczą w szczególności Twoich życiowych celów i stopnia determinacji, by je osiągnąć. Punktowa analiza wyznaczy natomiast Twój obecny poziom motywacji, który mówi o tym, jak daleko Ci jeszcze do perfekcji oraz ile już osiągnąłeś w umiejętnym motywowaniu się do działania. Ponadto na końcu testu znajdzie się dłuższa analiza uzyskanych odpowiedzi, w której zostanie udzielonych kilka praktycznych wskazówek na powiększenie poziomu motywacji, jak i ogólne podsumowanie błędnych i niewłaściwych decyzji, wyborów i nastawień do pracy.

Test ten może znacząco wpłynąć na poprawę Twojej motywacji, zwiększyć zaangażowanie do pracy, a tym samym zwiększyć Twoją produktywność, efektywność i wydajność. Od motywacji bowiem zależy, jak dobrze poradzisz sobie z poleconym Ci zadaniem czy zleceniem.

Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Każde stwierdzenie przeanalizuj tak, jak Ty je odbierasz. Wybierz te, z którymi się zgadzasz i zatwierdź formularz testu.

Kwestionariusz do mierzenia motywacji osiągnięć (Plik PDF) 

 

Twój metaprogram kwestionariusz

Chcesz poznać klucz do umysłu każdego człowieka? Metaprogramy to sposoby filtrowania informacji przez różnych ludzi. Ich znajomość daje Ci możliwość znacznie efektywniejszego komunikowania się z innymi a także wywierania na nich skutecznego wpływu.

Każda osoba w inny sposób się motywuje, podejmuje decyzje, znajduje rozwiązania, przetwarza Twoje słowa. Znajomość tych różnic i zdolność do rozpoznawania metaprogramów pozwoli Ci dostosować swój przekaz tak, aby zawsze odnieść zamierzony cel w komunikacji.

Ludzki umysł przetwarza ogromne ilości informacji w każdej chwili naszego życia. Aby móc normalnie funkcjonować w tym świecie musi jednak w pewien sposób te informacje filtrować, niektóre usuwając, inne pozostawiając. Metaprogramy to filtry percepcji, które decydują o kształtowaniu się konkretnych wzorców myślenia w naszych mózgach. Określają one, które informacje zostaną uwzględnione, a które nie.

Każdy człowiek ma swój własny, unikalny zestaw metaprogramów. Filtrują one świat każdej osoby tworząc unikalne mapy rzeczywistości. Metaprogramy definiują to, jak każdy człowiek zachowa się w danej sytuacji.

Metaprogramy można z łatwością rozpoznać poprzez obserwację zachowania oraz języka, jakiego używa dana osoba. Znajomość metaprogramów daje ogromne możliwości w komunikacji z innymi ludźmi. W ten sposób możesz poznać sposób podejmowania decyzji, motywowania się, patrzenia na określone problemy u każdego człowieka. Taka wiedza pozwoli Ci dostosować swój przekaz do rozmówcy, mając o wiele większy wpływ na jego postępowanie.

„Dobry rozmówca kształtuje swój język tak, aby pasował do modelu świata drugiej osoby. Używa języka, który zgadza się z jej metaprogramem, zmienia uprzednio formę informacji i upewnia się, że będzie ona mogła ją łatwo zrozumieć. To pozostawia jej więcej energii na podjęcie decyzji i zmotywowanie się.” (autor; Joseph O’Connor „NLP. Wprowadzenie do programowania neurolingwistycznego”)

Twój metaprogram kwestionariusz (Plik PDF)

 

Polecane czasopisma i książki